23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 97. Yılı İlçemizde törenlerle kutlandı.
Törenler kapsamında Cumhuriyet Meydanında, Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Kötü hava koşulları nedeniyle Domaniç Kapalı Spor Salonu´na alınan tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Törene Kaymakamımız Bünyamin KARALOĞLU, eşi Hilal KARALOĞLU Hanımefendi, Belediye Başkanı Sahvet ERTÜRK, Kurum amirlerimiz, çok sayıda öğrenci ve vatandaşlarımız katıldı.
Törende Kaymakamız ve Belediye Başkanı Sahvet ERTÜRK, öğrencilerin bayramını kutladı. Domaniç Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim ZENGİN günün anlam ve önemini anlattı. Daha sonra Hisar İlkokulu ve Devlet Ana Anaokulu öğrencileri, şiirlerini okudu. Şiirlerin ardından Hisar İlkokulu öğrencileri kaşık oyunu ve yeni Türkiye oyunlarını sergiledi. Devlet Ana Anaokulu öğrencileri gösterilerini sundular. Hisar İlkokulu Halk Oyunları ekibi de etkinlikte halk oyunları gösterisi sundu. Program tören geçişi ve düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile sona erdi.
Program sonunda konuşma yapan Kaymakamız, “Sevgili Domaniçliler, Domaniç’te bütün resmi programları, nitelikli ve sevilebilir hale getirmek için geldiğimizden beri bayağı bir emek sarf ediyoruz. Sizleri sıkmadan ilgiyle özellikle, Bu yıl senenin başından itibaren bütün programlar güzel bir şekilde ilerliyor. Fakat 23 Nisan gerçekten çok güzel olmuş ben buradan emeği geçen bütün okul öğretmenleri ile, okul müdürleri ile velilerimizle burayı tıklım tıklım dolduran herkese teşekkür ediyorum. Huzurlarınızda iki kişiye teşekkür etmek istiyorum bunlar bizim öğretmenlerimiz değil ama, Domaniç’te halk oyunlarını geliştirmek için özel bir çalışmaları var İbrahim ve Hatice hocam bu iki öğretmeni yürekten alkışlamanızı istiyorum Domaniç için değerini bilin sahip çıkın bu iki hocamıza tekrar teşekkür ederim” dedi.